MK Pilates

Basia Trylska-Nowakowska i jej Flow Studio Pilates są oficjalnym przedstawicielem  Michael King Pilates w Polsce, stanowiąc oddział Michael King Pilates Poland.

Michael King Pilates, to znana i uznana na całym świecie szkoła, stworzona przez Michaela Kinga, przygotowująca instruktorów Pilates do pracy zarówno na macie, jak i na urządzeniach, podczas treningów indywidualnych oraz zajęć grupowych.

Decydując się na kształcenie w tej szkole, otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości edukacji na światowym poziomie, która  potwierdzona zostanie certyfikatami, uprawniającymi do pracy w charakterze instruktora Pilates na całym świecie.

Szkoląc się wraz z Michael King Pilates i Michael King Pilates Poland dołączasz do prawdziwej elity Pilates.

Michael King 

Michael King pracuje z techniką Pilates od ponad 34 lat. Po raz pierwszy zetknął się z tą techniką podczas pracy w szkole tańca London School of Contemporary Dance. Zakochany w tej technice od pierwszego wejrzenia zaczął uczęszczać na zajęcia do Alana Herdmana (ucznia bezpośrednich uczniów Josepha Pilatesa, takich jak Carola Trier i Bob Fitzgerald). Wkrótce zaczął zarządzać studiem Herdmana.

W 1982 roku otwarł swoje własne studio pod nazwą Body Control, w nowo powstającym Pineapple Dance Studios w Covent Garden w Londynie.

Dwa lata później dostał propozycję pracy w Teksasie, jako manager studia Pilates w  Houston Ballet Company, gdzie pracował do 1990 roku.

Podczas tej pracy wiele podróżował po Stanach Zjednoczonych odwiedzając i trenując w wielu różnych studiach, między innymi z Carolą Trier i Romaną Krzyżanowską w Pilates Studio w Nowym Jorku (oryginalnym studiu Josepha Pilates, które po jego śmierci prowadziła najpierw jego żona Klara, a następnie Romana Krzyżanowska)

Michael pracował również w Voight Centre w Los Angeles, przez 5 lat prowadząc programy fitness, oraz w wielu innych studiach Pilates, m.in. Winsor Pilates w Los Angeles.

Michael przyjechał  znów do Europy w 1995 roku na dwuletni kontrakt do Szwajcarii, a następnie wrócił do Londynu.

W Londynie założył Pilates Institute, którego był dyrektorem aż do 2008 roku, kiedy to otwarł swoją własną szkołę Michael King PIlates.

Opinia o Michaelu, jako o doskonałym prezenterze fitness i Pilates z międzynarodową sławą, sięga 1980 roku.

Jego metody treningu uczy się w ponad 30 krajach na całym świecie i ma ona kluczowe znaczenie w wyznaczaniu światowych standardów Pilates w ostatnich latach.

Malcolm Muirhead

Malcolm, z 25-letnim doświadczeniem w  szkoleniach, metodzie  Pilates i prowadzeniu kursów dla trenerów, wnosi do kursów prowadzonych dla instruktorów Pilates w ramach Michael King Pilates swoje doskonałe kwalifikacje i uwagę skupioną na szczegółach. 

Malcolm jest  międzynarodowym prezenterem Pilates od 1999 roku,

zarówno w charakterze prowadzącego szkolenia, jak i prezentera podczas konwencji.

Swoją pasją do doskonalenia techniki i  stawania się coraz lepszym w tym co się robi –  niezależnie, czy jest się instruktorem, czy klientem –  skutecznie zaraża innych, motywując i inspirując do pracy nad sobą.

Napisana przez Malcolma książka „Total Pilates” sprzedawana jest na całym świecie. Została przetłumaczona na język hiszpański i jest najlepiej sprzedającą się w Ameryce Łacińskiej  książką na temat Pilates.

Metoda Michaela Kinga i program edukacyjny MK Pilates

Michael King, wyszkolony tradycyjnie w technice Pilates, stworzył swoją wyjątkową metodę, włączając do techniki Pilates wyniki najnowszych badań naukowych. Wykorzystując oryginalne cele metody Josepha Pilatesa wierzy, że technika musi być tak dopasowana, żeby jak najlepiej odpowiadać potrzebom klientów zarówno podczas indywidualnych treningów jak i zajęć  grupowych,  tak samo w przypadku treningów na macie, jak i na urządzeniach. 

Michael uważa, że musimy traktować tę technikę, jako metodę treningu wspomagającą inne formy fitness i metody rehabilitacji,  jednocześnie nie eliminując  żadnych celów wyznaczonych przez samego Josepha Pilatesa

Pilates właściwie nauczany może nauczyć Cię jak wzmocnić lokalne mięśnie stabilizujące, zanim zaczniesz wzmacniać mięśnie globalne, które najczęściej są celem treningów fitness. Włączając mięśnie lokalne do stabilizacji i wspomagania pracy, możesz dodać całkiem nową jakość  do swojego treningu wzmacniającego i znacznie zwiększyć jego  intensywność. 

Na świecie wiele szkół przygotowujących do pracy instruktorów Pilates oparło swój program na metodzie Michaela Kinga (należy do nich m.in.: polska szkoła Open Mind, której program edukacyjny opiera się własnie na metodzie Michaela Kinga) 

Michael King tak mówi o swoim programie nauczania:

„Program nauczania  w ramach szkoły Michael King PIlates jest rezultatem mojej 34 letniej pracy z metodą Pilates i  nauczania tej metody, a także pracy w środowisku fitness, oraz wieloletniego doświadczenia Malcolma w prowadzeniu kursów i szkoleniu trenerów. Program ten został stworzony, żeby zaspokoić ogromne zainteresowanie metodą Pilates i zapotrzebowanie na szkolenia w tej dziedzinie.

Jest wiele interpretacji ćwiczeń opartych na metodzie Pilates, dlatego program szkoły Michael King Pilates opiera się zarówno na  podejściu klasycznym, jak i współczesnym, koncentrując się na tym, co najważniejsze: solidnych podstawach i doskonałej technice. Ucząc się modyfikacji ćwiczeń  i poznając ich kolejne wersje jesteśmy przygotowani do stworzenia właściwego programu treningowego na każdym poziomie, uwzględniając specjalne potrzeby klientów. 

Zalecamy, aby każdy nowo wykwalifikowany instruktor Pilates zaczął wykorzystywać swoją świeżo zdobytą wiedzę, ucząc metody Pilates podczas zajęć na macie, niezwłocznie po pozytywnie zdanym egzaminie Matwork  1. Wszyscy doświadczeni nauczyciele z pewnością potwierdzą, że nieważne, jak długo sam trenujesz Pilates, Twoja właściwa nauka – jako instruktora – rozpoczyna się w momencie, kiedy po raz pierwszy stajesz w roli nauczyciela. I niezależnie  od tego, jak długo jesteśmy nauczycielami, powinniśmy zawsze być otwarci na nową wiedzę, bo to właśnie nasi klienci nas rozwijają i tę wiedzę rozszerzają.

Gratulujemy zatem!

Zrobiłeś właśnie pierwszy krok w stronę swojego kształcenia. 

Czekamy na Ciebie i zapraszamy, byś dołączył do grona naszych Kursantów.

Wierzymy, że znajdziesz w technice  Pilates tyle zadowolenia, radości i spełnienia, ile my z Malcolmem znaleźliśmy”.

PROGRAM I ŚCIEŻKA EDUKACJI W MK PILATES 

Program nauczania w MK Pilates jest kompletnym programem, który przygotowuje do pracy na każdym poziomie nauczania Pilates, zarówno na macie, jak i na urządzeniach.

Zwieńczeniem edukacji jest uzyskanie Graduate Diploma Certyficate, certyfikatu najwyższego stopnia, który jest wydawany po uzyskaniu Matwork Masters Diploma i Equipment Masters Diploma.

Pierwszym etapem edukacji jest uzyskanie certyfikatu Matwork Stage 1. Uzyskanie kolejnych, czyli Matwork Stage 2 oraz Matwork Stage 3 pozwalają uzyskać Matwork Diploma. 

Przystępując do kursów Pilates na urządzeniach  uzyskuje się odpowiednio certyfikaty : Reformer Stage 1, Reformer Stage 2, Tower/Wall Unit, Cadillac Stage 1, Cadillac Stage 2, Wunda/Combo Chair , Spine Corrector, Ladder Barrel. Uzyskanie wymienionych certyfikatów pozwala uzyskać Studio Equipment Diploma.

Wyżej wymienione dyplomy wraz z certyfikatami 10 kursów uzupełniających ( m.in. Pilates dla kobiet w ciąży, Pilates dla Seniorów, Zdrowe Plecy i inne), pozwalają uzyskać wspomniany na początku certfikat najwyższego stopnia Graduate Diploma Certyficate, na który składają się w sumie 554 godziny kursów.

Decydując się na edukację w MK Pilates masz możliwość kształcenia się w wybranym przez siebie tempie i samodzielnie decydować, kiedy chcesz podjąć kolejne etapy szkolenia. 

MK Pilates Poland  rozpoczyna w Polsce cykl szkoleń kursem Matwork 1, czyli fundamentalnym szkoleniem w ramach szkoły  MK Pilates. Ten kurs jest kursem wyjściowym i jego ukończenie jest niezbędne do podjęcia kolejnych etapów edukacji.

Ścieżka edukacji w MK Pilates

kursy i certyfikaty po ich ukończeniu:

 • Matwork Stage 1 (70 godzin)
 • Matwork Stage 2 (50 godzin)
 • Matwork Stage 3 (50 godzin)

Matwork Diploma

 • Reformer Stage 1 (50 godzin)
 • Reformer Stage 2 (50 godzin)
 • Cadillac Stage 1 (30 godzin)
 • Cadillac Stage 1 (30 godzin)
 • Towe/Wall Unit (16 godzin)
 • Wunda/Combo Chair (8 godzin)
 • Spine Corrector (8 godzin)
 • Ladder Barrel (8 godzin)

Studio Equipment Diploma

 • Stability Ball (8 godzin)
 • Small Ball & Foam Roller (8 godzin)
 • Isotoner & Resistant Band (8 godzin)
 • Pregnancy (10 godzin)
 • Seniors (10 godzin)

Suplementary  Modules Matwork

 • Posture- A Clinical Approach (8 godzin)
 • Shoulder Girdle & Neck (8 godzin)
 • Sacroiliac & Hip (8 godzin)
 • Foot & Knee (8 godzin)
 • Healthy Back (8 godzin)

Suplementary  Modules – Functional Anatomy

Matwork Diploma (170 godzin)
Matwork Stage 3- 5 additional case studies (50 godzin)
Studio Equipment Diploma (200 godzin)
Reformer Stage 1- 5 additional case studies (50 godzin)
Suplementary  Modules Matwork (44 godziny)
Suplementary  Modules -Functional Anatomy (44 godziny)
Graduate Diploma Certificate (554 godziny)