polecam i zapraszam!

Pilates

 

 

Pilates, to nazwa  systemu ćwiczeń wymyślonych przez Josepha Pilatesa (1880-1967). Znana na całym świecie metoda ćwiczeń Pilatesa jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych form fitness. 

 

Ten bardzo precyzyjny i inteligentny system  ćwiczeń,  podczas których ciało nierozerwalnie współpracuje z umysłem i w którym liczy się przede wszystkiem jakość, a nie ilość, prowadzi do poprawienia postawy, wzmocnienia mięśni środka, wydłużenia kręgosłupa, zwiększenia świadomości ciała, wzmocnienia i uwidocznienia muskulatury oraz poprawienia elastyczności. Jednocześnie jest też doskonałą techniką rehabilitacyjną po różnorodnych kontuzjach oraz przy różnego pochodzenia bólach pleców, kolan, bioder czy barków. Jest też doskonale sprawdzoną metodą likwidowania  skutków ciągłego stresu, jakiemu poddany jest człowiek naszych czasów. 

Ćwiczenia Pilates dzielą się zasadniczo na dwie grupy: ćwiczenia wykonywane na macie oraz ćwiczenia wykonywane z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, takich jak: Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel, Spine Corrector i  kilku innych.

U nas w studio na urządzeniach prowadzone są treningi personalne, oraz sesje studyjne (studio session), czyli zajęcia grupowe dla maksymalnie 3 osób.

Tak więc w Flow Studio Pilates & bodyART możesz uczestniczyć zarówno w zajęciach grupowych na macie, jak i treningach indywidualnych i zajęciach w małych grupach na urządzeniach (studio session).

Możesz zdecydować się na same zajęcia grupowe albo na treningi indywidualne, albo łączyć rodzaje treningów według swojego uznania.

Podczas ćwiczeń na macie wykorzystujemy również drobny sprzęt taki jak: foam roller (twardy wałek piankowy), magic circle (obręcz),  piłki czy taśmy. Użycie takich rekwizytów w treningu Pilates, poza urozmaiceniem, wymusza również precyzyjną technikę i często zwiększa intensywność ćwiczenia.